O nas

Wydawnictwo sam to marka Anity i Roberta Jonczyków – jesteśmy młodymi rodzicami, tłumaczami i literaturoznawcami. Na polskim rynku wydawniczym jest wiele wspaniałych książek, ale jeszcze tyle można przetłumaczyć dla naszych dzieci! Skąd nazwa „sam”? To jedno z pierwszych słów, które wypowiada każde dziecko (poza „nie!”). Tę samodzielność chcemy wspierać. Nasze książki kupisz na stronie wydawnictwa sam – sprzedajemy je sami.

Książki Montessori-friendly

dla każdego rodzica rozwój oraz samodzielność ich dziecka są tak samo ważne. Maria Montessori już na początku XX wieku znalazła sposób, aby tę samodzielność wspierać i podążać za dzieckiem. Nasze książki mają trzy podstawowe zadania:

  • pomóc dziecku (i rodzicom) poukładać sobie właśnie poznaną (i doświadczoną) rzeczywistość,
  • pomóc rodzicom znaleźć odpowiedzi na niekończące się pytania chłonnego umysłu dziecka,
  • pomóc przygotować dziecko na nadchodzące zmiany lub wydarzenia.

Według miłośników metody Marii Montessori, dzieci te mają łatwiejszy start w edukacji, a książki – przekazujące wiedzę praktyczną lub ekspercką – zakupione są na lata. Takie książki będziemy tworzyć.

Świat w zasięgu zmysłów to ten, który dziecko jako pierwszy odkrywa, doświadcza i poznaje. Jak bardzo? To już zależy od:

  • dziecka – jakie są jego aktualne zainteresowanie/potrzeby i jak bardzo chce zgłębiać wiedzę w danym zakresie,
  • rodziców/opiekunów – czy w odpowiednim momencie zauważymy jego fazę wrażliwą oraz jak bardzo dogłębnie pozwolimy dziecku rozwinąć jego zainteresowanie.

Książek szukaj po tagach – tagi ułatwią Ci nawigację na stronie (kiedy pojawi się na niej trochę więcej pozycji książkowych). O czym będą nasze książki?

#rodzina – to najbliższe otoczenie dziecka. To, które dotyczy go bezpośrednio i ma największy wpływ na jego ukształtowanie. Książki o tym, że w rodzinie różnie bywa, lecz KAŻDA RODZINA jest wyjątkowa.

#ludzie – codziennie spotykamy ich mnóstwo. Każdy jest inny, każdy jest ważny. O dzieciach, dorosłych, emocjach i tolerancji.

#przyroda – szukasz książki, która przedstawi dziecku cykle życia roślin lub zwierząt? Albo w jaki sposób zwierzęta przeżywają emocje? Co dzieje się z przyrodą podczas pór roku? Chcesz móc odgadnąć ślady zwierząt podczas wypadu do lasu? Śledź naszą stronę na facebook.com/wydawnictwosam

#kartonówki – od książek typu „zdjęcie + podpis” po wyszukiwarki, które zajmą Twoje dzieci na długo. Z kartonu – dla małych i dużych.

#zokienkami – która mama nie dałaby wiele, aby móc choć raz wypić ciepłą kawę? Książki z okienkami należą do tych ulubionych – zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców. A gdyby były do tego z realnymi zdjęciami lub ilustracjami? Mamy takie plany wydawnicze.

#zmiany – dziecko musi ciągle dostosowywać się do jakiś zmian. Jedne można przewidzieć: odpieluchowanie, adaptacja przedszkolna lub narodziny rodzeństwa. Inne niestety nie: rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby lub pupila, trudne emocje. Jest wiele wartościowych książek na ten temat. My tworzymy książki w duchu Montessori oraz Rodzicielstwa Bliskości.

Książka jest tutaj towarzyszem, przedłużeniem tego, co dziecko doświadcza, przewodnikiem. Dzięki książce można przygotować dziecko na nadchodzące doświadczenia, a po danym wydarzeniu, wrócić do książki, poukładać nowopoznaną rzeczywistość i się wyciszyć. Dziecko wtedy do każdej książki chętnie wraca, utrwalając sobie minione wydarzenie, słownictwo oraz wiedzę.

Co to znaczy w praktyce? Przeczytaj wpis na naszym blogu Wydawnictwo sam – pomagamy podążać za dzieckiem!

Książki na lata

Zdajemy sobie sprawę, że książka dla roczniaka nie będzie przydatna dla maturzysty (chociaż… ;), ale publikacja dla zakochanego w mikrosystemie owadów dwulatka lub lubiącego eksperymenty czterolatka, będzie mu towarzyszyła również przez pierwsze lata nauki – czy to w placówce, czy to w ramach edukacji domowej. Każda książka jest warta swojej ceny, a jej zawartość ma długą datę przydatności.

Gdzie kupisz książki?

Jak przeczytałeś w pierwszym akapicie – sprzedaż książek odbywa się tylko w naszym sklepie internetowym. Dlaczego? Abyśmy mogli wydać na polskim rynku wszystkie te książki, które opisaliśmy powyżej. Zamiast płacić astronomiczne sumy pośrednikom, będziemy w stanie przeznaczyć odpowiednią kwotę na wynagrodzenia dla autorów, ilustratorów, tłumaczy, redaktorów, grafików (Tak! Tyle osób stoi za jedną książką) i na piękną oprawę. A dochód przeznaczymy na kolejne książki.

Wysyłka

Książki dotrą do Ciebie za pomocą kuriera Pocztex48 – oznacza to, że pracownik Poczty Polskiej zapuka do Twoich drzwi w ciągu od 24 do 48 godzin od momentu wysyłki z magazynu. Jeśli nie będzie Cię pod wskazanym adresem, paczkę możesz odebrać w najbliższym punkcie. Zamówienia opłacone do godziny 13:00 będą zazwyczaj wysłane jeszcze tego samego dnia. W razie pytań napisz na sklep@wydawnictwosam.pl

Instagram

Dołącz do grupy na Facebooku!

Chcesz mieć przegląd wartościowych książek dla dzieci, które wesprą Waszą edukację w domu? Lubisz rozmawiać z dzieckiem o otaczającym świecie, a nowe odkrycia zgłębiać dzięki książkom?

Dołącz do naszej grupy na FB i sprawdź nasze zestawienia!

DOŁĄCZAM

Darmowa dostawa

od 150 zł

Szybka wysyłka

24-48 h

Sprawny kontakt

sklep@wydawnictwosam.pl

facebook