Moje pierwsze podróże POCIĄGIEM

34,90 zł
Brutto

Wysyłka od: 23.03.2020

Konsultowana z pracownikami i miłośnikami kolei!

Pierwsze źródło wiedzy dla małych fanów pociągów.

Podróż pociągiem to wyjątkowe przeżycie dla każdego dziecka.
Czy dostaniemy miejsce przy oknie?
Dokąd jedzie nasz pociąg?
Co robi konduktor? 

Krótkie historyjki i kolejowe nazewnictwo przygotowują młodego podróżnika do pierwszej wyprawy pociągiem.    

Podręczna kartonówka o wymiarach 20,5 x 23,5 drukowana w Polsce.

Ilość

 

Książki dostępne tylko u nas

 

Wysyłka kurierem 24-48 h

TAGI

Recenzje „Moje pierwsze podróże POCIĄGIEM”

Wyjaśnij mi, wtedy zrozumiem! I nie będę się martwić na zapas, a nowa sytuacja mnie nie przerośnie. Dzieci płaczące na lotniskach i w pociągach często boją się tłumu, hałasu, zamieszania i szybkości następujących po sobie wydarzeń. Obrazkowe książki nie tylko wspierają koncentrację najmłodszych, ale też przygotowują do działania w konkretnych miejscach. Uczą, jak się zachować i czego się spodziewać. W wielu przypadkach są też po prostu zaspokojeniem ciekawości dziecka, w tym wypadku do gratka dla miłośników pociągów i samolotów.

Anna Jankowska, pedagożka, blog Tylko dla Mam i Aktywne Czytanie

Gdybym miała wystawiać recepty na książki, to właśnie na takie. Rozwijają słownictwo, ćwiczą percepcję wzrokową, rozwijają myślenie logiczne poprzez poszukiwania związków przyczynowo-skutkowych. Takie książki można czytać, opowiadać, używać na tysiąc sposobów. A w tych tytułach mamy jeden dodatkowy atut - dotykają tych tematów, które są dla dziecka szczególnie fascynujące. Mamy tu połączenie niemieckiego wimmelbuch (książka obrazkowa) z anglosaskim first experiences book (książki oswajające sytuacje, w których dziecko może się znaleźć).

Elżbieta Rzeszutko, propagatorka dwujęzyczności zamierzonej i pedagogiki Montessori, blog Mam to na końcu języka

Podróże potrafią zaskoczyć wieloma nowymi sytuacjami. Warto wcześniej porozmawiać o nich z dziećmi. Przynajmniej o tych, które jesteśmy w stanie przewidzieć ;). Te książki przygotują dzieci na nieznane i sprawią, że podróżowanie stanie się radosną przygodą, a nie źródłem stresu.

Emka Kowalska, dziennikarka Pytania na Śniadanie TVP

Kolejne bardzo wartościowe pozycje wydawnictwa SAM! Książki o samolocie i pociągu z pewnością zaspokoją ciekawość każdego fana tych pojazdów. Znajdziemy w nich bardzo ładne, realistyczne ilustracje oraz dużo ciekawych opisów. Tekst napisany jest przystępnym językiem w sam raz na początek dla ciekawskich maluchów. Dużo detali obrazków sprawia, że dzieci chętnie je wyszukują i zadają dużo pytań rodzicom, jak również samodzielnie je przeglądają z zaciekawieniem. Jako fanka książek Montessorifriendly jestem na tak!

Katarzyna Frenczak-Sito, blog kukumag.com

Autor: Susanne Gernhäuser

Ilustracje: Wolfgang Metzger, Peter Nieländer

Tytuł oryginału: Meine Welt der Fahrzeuge: Unterwegs mit dem Zug

Wydanie: pierwsze

Data wydania: kwiecień 2020

Okładka: książka kartonowa

Wymiary: 20,5 cm x 23,5 cm

Ilość stron: 22

Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

ISBN: 978-83-953321-6-6