Moje pierwsze podróże SAMOLOTEM

34,90 zł
Brutto

Wysyłka od: 23.03.2020

Konsultowana z pilotami międzynarodowych linii lotniczych!

Pierwsze źródło wiedzy dla małych fanów samolotów.

Na lotnisku przez cały dzień jest ruch – samoloty startują i lądują.
Świetny widok zapewnia platforma widokowa.
Także w samolocie i w hali odlotów można odkryć wiele ciekawych rzeczy.   

Ta kartonowa książeczka pomaga wyjaśnić małym podróżnikom, co się dzieje na lotnisku.

Podręczna kartonówka o wymiarach 20,5 x 23,5 drukowana w Polsce.

Ilość

 

Książki dostępne tylko u nas

 

Wysyłka kurierem 24-48 h

TAGI

Recenzje „Moje pierwsze podróże SAMOLOTEM”

Wyjaśnij mi, wtedy zrozumiem! I nie będę się martwić na zapas, a nowa sytuacja mnie nie przerośnie. Dzieci płaczące na lotniskach i w pociągach często boją się tłumu, hałasu, zamieszania i szybkości następujących po sobie wydarzeń. Obrazkowe książki nie tylko wspierają koncentrację najmłodszych, ale też przygotowują do działania w konkretnych miejscach. Uczą, jak się zachować i czego się spodziewać. W wielu przypadkach są też po prostu zaspokojeniem ciekawości dziecka, w tym wypadku do gratka dla miłośników pociągów i samolotów.

Anna Jankowska, pedagożka, blog Tylko dla Mam i Aktywne Czytanie

Gdybym miała wystawiać recepty na książki, to właśnie na takie. Rozwijają słownictwo, ćwiczą percepcję wzrokową, rozwijają myślenie logiczne poprzez poszukiwania związków przyczynowo-skutkowych. Takie książki można czytać, opowiadać, używać na tysiąc sposobów. A w tych tytułach mamy jeden dodatkowy atut - dotykają tych tematów, które są dla dziecka szczególnie fascynujące. Mamy tu połączenie niemieckiego wimmelbuch (książka obrazkowa) z anglosaskim first experiences book (książki oswajające sytuacje, w których dziecko może się znaleźć).

Elżbieta Rzeszutko, propagatorka dwujęzyczności zamierzonej i pedagogiki Montessori, blog Mam to na końcu języka

Podróże potrafią zaskoczyć wieloma nowymi sytuacjami. Warto wcześniej porozmawiać o nich z dziećmi. Przynajmniej o tych, które jesteśmy w stanie przewidzieć ;). Te książki przygotują dzieci na nieznane i sprawią, że podróżowanie stanie się radosną przygodą, a nie źródłem stresu.

Emka Kowalska, dziennikarka Pytania na Śniadanie TVP

Kolejne bardzo wartościowe pozycje wydawnictwa SAM! Książki o samolocie i pociągu z pewnością zaspokoją ciekawość każdego fana tych pojazdów. Znajdziemy w nich bardzo ładne, realistyczne ilustracje oraz dużo ciekawych opisów. Tekst napisany jest przystępnym językiem w sam raz na początek dla ciekawskich maluchów. Dużo detali obrazków sprawia, że dzieci chętnie je wyszukują i zadają dużo pytań rodzicom, jak również samodzielnie je przeglądają z zaciekawieniem. Jako fanka książek Montessorifriendly jestem na tak!

Katarzyna Frenczak-Sito, blog kukumag.com

Autor: Susanne Gernhäuser

Ilustracje: Wolfgang Metzger

Tytuł oryginału: Meine Welt der Fahrzeuge: Auf dem Flughafen

Wydanie: pierwsze

Data wydania: kwiecień 2020

Okładka: książka kartonowa

Wymiary: 20,5 cm x 23,5 cm

Ilość stron: 22

Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

ISBN: 978-83-953321-5-9