Buziak? Nie!

34,90 zł
Brutto

Leon ma tego po dziurki w nosie:
ciocia Kasia, wujek Karol i babcia Emilia 
ciągle chcą od niego buziaki.
A to przecież takie okropne – no nie!
Gdyby tylko Leon znalazł na to sposób. 
W końcu na urodzinach taty
wpada na pewien pomysł…

Ilość

 

Książki dostępne tylko u nas

 

Wysyłka kurierem 24-48 h

TAGI

Recenzje „BUZIAK? NIE!”

Sprawdzałam na czterolatce w gabinecie (ostatnio) i faktycznie działa ta książka.

Dorota Minta, psycholog, Psycholodzy Lwowska

Jako mama dziecka, które od maleńkości wycierało wszystkie buziaki, jakby zostawiały na policzku trujące substancje – mówię: TAK! Jak dobrze, że ktoś wreszcie wydał taką książkę! Powinna się znaleźć w każdym domu, ale nie dla dzieci, które zazwyczaj doskonale potrafią zaznaczać swoje granice. Trzeba, żeby przeczytały ją ciocie, babcie, wujkowie i inni dorośli, którzy są głusi na dziecięce NIE. Razem z Leosiem powiedzmy STOP niechcianym buziakom!

Ewa Popielarz, redakcja „Buziak? Nie!"

To książka pokazująca dzieciom, że mówienie „nie” w niekomfortowych sytuacjach jest ważne. Jestem przekonana, że po wspólnym przeczytaniu historii Leosia, także dorośli wyciągną z niej wnioski i przestaną zmuszać dzieci do niechcianych buziaków. Nie rób drugiemu co tobie niemiłe.

Anna Jankowska, pedagożka, blog Tylko dla Mam

Często zdarza się, że dorośli nie szanują granic, które próbują wyznaczyć im dzieci. Mowa tu nie tylko o obcych - takie sytuacje zdarzają się w trakcie rodzinnych spotkań. Czas z tym skończyć! Ta książka pokaże dzieciom (i przypomni rodzicom), że dzieci mają prawo mówić „NIE!

Emka Kowalska, dziennikarka Pytania na Śniadanie TVP

Pierwszym miejscem, w którym dziecko uczy się stawiać granice, uczy się dbać o intymność, uczy się, że jego intymność wymaga szacunku jest DOM.

Ania Oka, dziennikarka, blog Zabawkator

Błyskotliwie opisana historia Leosia, który (jak wiele dzieci) nie lubił całusów od cioci, wujka i babci. Na szczęście Leoś znalazł sposób, by pokazać, że bycie całowanym na siłę nie należy do przyjemności. Książka dla wszystkich nielubiących buziaków od bliższych i dalszych dorosłych w swoim życiu.

Dzieci - Czasopismo dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym

W końcu! W końcu ktoś wydał taką książkę! Pokazuje dzieciom, że mają prawo mówić „nie” w niekomfortowych sytuacjach. Pokazuje rodzicom, że mają obowiązek szanować granice oraz tzw. integralność cielesną dzieci. To bardzo ważna lekcja.

Renia Hannolainen, blog Ronja.pl

O ile nie mam problemu z ustaleniem adresata tej obrazkowej książki interwencyjnej, o tyle mam wątpliwości, czy dziecko będzie miało okazję zetknąć się z nią gdzieś jeszcze poza gabinetem psychologa lub pedagoga szkolnego. Temat jest poważny, bo dotyczy stawiania przez dziecko granic i prawa do samodzielnego zarządzania własną cielesnością. Tutaj punktem wyjścia jest (nie taki) niewinny buziak.

Karolina, czyli blog Dżin z tomikiem

Bez dwóch zdań jakoś nie idzie nam bycie asertywnym w kwestii buziaków, a dzieciaki to już całkiem mają pod górkę. Jak nie "i co się mówi?", to "nie wstydź się, przywitaj się, daj buzi". To chyba jedna z gorszych chwil dzieciństwa. Oczywiście większość z nas w dorosłym życiu zazwyczaj wspomina takie sytuacje ze śmiechem, ale kiedy jest się dzieckiem to wesoło wtedy nie jest. Książka "Buziak? Nie!" w prosty i jasny sposób przekazuje dzieciom, że nie muszą godzić się na coś co narusza ich strefę komfortu.

Anita, czyli Srokao.pl

PATRONI „BUZIAK? NIE!”

Autor: Barbara Rose

Ilustracje: Volker Fredrich

Tytuł oryginału: Küsschen? Bäh!

Wydanie: pierwsze

Data wydania: wrzesień 2019

Okładka: twarda

Wymiary: 25 cm x 23 cm

Ilość stron: 30

Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

ISBN: 978-83-953321-2-8