Dziecko w brzuchu mamy

34,90 zł
Brutto

Bliźniaki Oskar i Mia oczekują rodzeństwa. To dla nich niezwykle interesujące!

Jak dziecko znalazło się w brzuchu mamy? Jeśli mama coś zje, czy spadnie to dziecku na głowę? Jakie są różnice w wyglądzie między dziewczynkami a chłopcami? Niezliczona ilość dziecięcych pytań Oskara i Mii staje się pretekstem do empatycznych rozmów. Przepiękne ilustracje pomagają objaśnić, co dzieje się w ciele mamy.

Na końcu książki głód wiedzy dzieci jest już zaspokojony, a radość z narodzin brata jeszcze większa.

  • Teksty dostosowane do wieku dziecięcego, w empatyczny sposób przybliżają temat rozmnażania, ciąży i narodzin
  • Ciepła opowieść połączona z rzeczową treścią i realistycznymi ilustracjami
  • Opracowana przez mamę lekarkę

Piękna i poruszająca książka edukacyjna dla całej rodziny

Ilość

  • Książki dostępne tylko u nas Książki dostępne tylko u nas
  • Wysyłka kurierem 24-48 h Wysyłka kurierem 24-48 h

TAGI

Recenzje „DZIECKO W BRZUCHU MAMY!”

Sięgnij po tę książkę. Śmiało. Przejrzyj, przeczytaj i korzystaj. To absolutnie wyjątkowa pozycja na polskim rynku. Wiem, co piszę – jeśli jesteście ze mną dłużej, to zauważyliście, że sięgam po każdą książkę z tematyki ciała, dojrzewania, uświadamiania. Jest ich u nas nadal mało. Nie wszystkie są dobre (delikatnie mówiąc). Nie wszystkie sprawdzą się w każdym domu (są też takie, których osobiście bym zakazała). Na palcach jednej ręki mogę policzyć te, które polecam każdemu rodzicowi. I „Dziecko w brzuchu mamy” do nich należy.

Ania Oka, dziennikarka, blog Zabawkator.pl

Im więcej dzieci wiedzą na temat powstania nowego życia, z tym łatwiej zaakceptują zmiany. Te w brzuchu mamy i wszystkie późniejsze. Wiedza podana małemu czytelnikowi w konkretny, prosty i piękny sposób, jest największą siłą tej książki. Wiedza daje poczucie bezpieczeństwa.

Anna Jankowska, pedagożka, blog Tylko dla Mam

Ciepła opowieść, napisana z szacunkiem dla dziecięcej ciekawości i emocji, z poszanowaniem wiedzy naukowej. Najbardziej rzetelna spośród książek opowiadających o ciąży, dostępnych na polskim rynku. Dla dzieci, które czekają na narodziny rodzeństwa oraz wszystkich przedszkolaków, które chcą wiedzieć skąd się biorą dzieci i czym różnią się chłopcy od dziewczynek.

Emka Kowalska, dziennikarka Pytania na Śniadanie TVP

„Dziecko w brzuchu mamy” to nie tylko obrazkowa opowieść dla maluchów, to napisany przez mamę-lekarkę podręcznik dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Otrzymają wraz z nim jasne odpowiedzi na pytania o to, skąd się biorą dzieci i jak przychodzą na świat. Medyczna terminologia wpleciona w proste zdania i opatrzona obrazowymi porównaniami okazała się kluczem do sukcesu. A bociany? Dajmy im wolne, swoje już zrobiły.

Ewa Popielarz, redakcja „Dziecko w brzuchu mamy”

Autor: Anna Herzog

Ilustracje: Joëlle Tourlonias

Tytuł oryginału: Ein Baby in Mamas Bauch

Wydanie: pierwsze

Data wydania: maj 2019

Okładka: twarda

Wymiary: 23 cm x 30 cm

Ilość stron: 40

Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

ISBN: 978-83-953321-1-1