Dziecko w brzuchu mamy

34,90 zł
Brutto

Bliźniaki Oskar i Mia oczekują rodzeństwa. To dla nich niezwykle interesujące!

Jak dziecko znalazło się w brzuchu mamy? Jeśli mama coś zje, czy spadnie to dziecku na głowę? Jakie są różnice w wyglądzie między dziewczynkami a chłopcami? Niezliczona ilość dziecięcych pytań Oskara i Mii staje się pretekstem do empatycznych rozmów. Przepiękne ilustracje pomagają objaśnić, co dzieje się w ciele mamy.

Na końcu książki głód wiedzy dzieci jest już zaspokojony, a radość z narodzin brata jeszcze większa.

  • Teksty dostosowane do wieku dziecięcego, w empatyczny sposób przybliżają temat rozmnażania, ciąży i narodzin
  • Ciepła opowieść połączona z rzeczową treścią i realistycznymi ilustracjami
  • Opracowana przez mamę lekarkę

Piękna i poruszająca książka edukacyjna dla całej rodziny

Ilość

 

Książki dostępne tylko u nas

 

Wysyłka kurierem 24-48 h

TAGI

Recenzje „DZIECKO W BRZUCHU MAMY!”

Sięgnij po tę książkę. Śmiało. Przejrzyj, przeczytaj i korzystaj. To absolutnie wyjątkowa pozycja na polskim rynku. Wiem, co piszę – jeśli jesteście ze mną dłużej, to zauważyliście, że sięgam po każdą książkę z tematyki ciała, dojrzewania, uświadamiania. Jest ich u nas nadal mało. Nie wszystkie są dobre (delikatnie mówiąc). Nie wszystkie sprawdzą się w każdym domu (są też takie, których osobiście bym zakazała). Na palcach jednej ręki mogę policzyć te, które polecam każdemu rodzicowi. I „Dziecko w brzuchu mamy” do nich należy.

Ania Oka, dziennikarka, blog Zabawkator.pl

Im więcej dzieci wiedzą na temat powstania nowego życia, z tym łatwiej zaakceptują zmiany. Te w brzuchu mamy i wszystkie późniejsze. Wiedza podana małemu czytelnikowi w konkretny, prosty i piękny sposób, jest największą siłą tej książki. Wiedza daje poczucie bezpieczeństwa.

Anna Jankowska, pedagożka, blog Tylko dla Mam

Ciepła opowieść, napisana z szacunkiem dla dziecięcej ciekawości i emocji, z poszanowaniem wiedzy naukowej. Najbardziej rzetelna spośród książek opowiadających o ciąży, dostępnych na polskim rynku. Dla dzieci, które czekają na narodziny rodzeństwa oraz wszystkich przedszkolaków, które chcą wiedzieć skąd się biorą dzieci i czym różnią się chłopcy od dziewczynek.

Emka Kowalska, dziennikarka Pytania na Śniadanie TVP

„Dziecko w brzuchu mamy” to nie tylko obrazkowa opowieść dla maluchów, to napisany przez mamę-lekarkę podręcznik dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Otrzymają wraz z nim jasne odpowiedzi na pytania o to, skąd się biorą dzieci i jak przychodzą na świat. Medyczna terminologia wpleciona w proste zdania i opatrzona obrazowymi porównaniami okazała się kluczem do sukcesu. A bociany? Dajmy im wolne, swoje już zrobiły.

Ewa Popielarz, redakcja „Dziecko w brzuchu mamy”

Bardzo często dostaję od Was pytania o książki - co czytać z dziećmi na temat "skąd się biorą dzieci?" I zwykle polecam kilka różnych pozycji, żeby się uzupełniały. Ale jeśli chcecie jednego tytułu, konkretnego, to właśnie teraz Wydawnictwo SAM wydało książkę ... doskonałą. Tzn ja jeszcze nie miałam w rękach tak fajnej książki dla przedszkolaków i nieco starszych dzieci - zachwycam się!”

Katarzyna Gałązka, trenerka FamilyLab (Jesper Juul), blog wrownowadze.blogspot.com

W porównaniu z wieloma innymi książkami przeznaczonymi dla tej grupy wiekowej ,„Dziecko w brzuchu mamy” wydaje się poruszać najszersze spektrum tematów i możliwych pytań, co jest dużą zaletą w czasach, kiedy o seksie mówi się dużo dookoła – w telewizji, reklamach, internecie – ale mało tłumaczy się dzieciom.

Agata Kozłowska, Grupa Ponton, Natemat.pl

Najpiękniejsza i przy okazji rzetelna książka o ciąży dla dzieci. W niesamowicie ciepły i empatyczny, a jednocześnie prosty sposób opowiada o tym, co się musi zadziać, żeby na świecie pojawił się nowy, mały człowiek. Poza tym tłumaczy dzieciom np. czym się różnią dziewczynki od chłopców, jak to się dzieje, że wyglądamy tak, jak wyglądamy, czy skąd się biorą bliźnięta jedno- i dwujajowe. Dodam jeszcze, że książka została napisana przez mamę lekarkę. Nie możecie jej nie mieć.

Wiola Wołoszyn, autorka serii „Jano i Wito”, blog matkawariatka.pl

Przyznaję, że z każdą kolejną książką wydawnictwa Sam zastanawiam się dla kogo tak na prawdę oni te książki wydają :) Nawet jeżeli Wasze dziecko nie jest w tym wieku, żeby pytać skąd się biorą dzieci, to po tej lekturze będziecie przygotowani na przyszłość. Jak pojawią się pytania będziecie wiedzieć co powiedzieć, jak jednak nie będziecie wiedzieć, to zawsze możecie przeczytać z tej książki lub po prostu pokazać.

Anita, czyli Srokao.pl

Naprawdę polecam.

Agnieszka Stein

Autor: Anna Herzog

Ilustracje: Joëlle Tourlonias

Tytuł oryginału: Ein Baby in Mamas Bauch

Wydanie: pierwsze

Data wydania: maj 2019

Okładka: twarda

Wymiary: 23 cm x 30 cm

Ilość stron: 40

Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

ISBN: 978-83-953321-1-1