To wszystko rodzina!

29,90 zł
Brutto

Benio kłóci się czasem ze swoją siostrą Lizą.
Mania nie ma rodzeństwa, ale za to wszystko inne ma podwójne.
Kuba ma trzy czwarte taty, którego strasznie lubi.
Karola i Maciek mają nawet dwie mamy i dwóch tatusiów.
Jula jest smutna i nie chce mieć nowej mamy.
Paula ma dwa swoje własne dni w roku: urodziny i Dzień Przybycia.
Tata mówi do Maćka „króliczku”.
Leosia ma taki sam głos, jak mama.

Ale jedno łączy ich wszystkich: każde z nich ma rodzinę, jakiej nie ma nikt inny na całym świecie.

Ilość

 

Książki dostępne tylko u nas

 

Wysyłka kurierem 24-48 h

TAGI

Recenzje „TO WSZYSTKO RODZINA!”

Dopiero początek roku, a już niedługo pojawi się jedna z najważniejszych książek 2019. Długo czekaliśmy na jej wznowienie. To książka, którą kupiłam dla moich dzieci na długo przed tym, zanim się urodziły. Każde dziecko powinno wiedzieć, że jego rodzina jest jedyna w swoim rodzaju i wcale nie musi przypominać żadnej innej. Wspaniała lekcja otwartości i tolerancji.

Emka Kowalska, dziennikarka Pytania na Śniadanie TVP

Dlaczego ta książka jest tak ważna? Bo pokazuje RÓŻNORODNOŚĆ RODZIN i może mieć duży wpływ nie tylko na to, jak nasze dzieci będą postrzegać innych ludzi, ale przede wszystkim, jak będą patrzeć na własną rodzinę.

Ania Oka, dziennikarka, blog Zabawkator

Książka To wszystko rodzina! może być świetnym pretekstem do „podróży” w głąb naszej własnej rodziny – jaka jest nasza historia, skąd przychodzimy, kim są nasi bliscy i dalsi krewni.

Portal dziecisawazne.pl

Fajnie się wyróżniać. Umieć się odnaleźć w każdej sytuacji. Być wyjątkowym i rozumieć drugiego człowieka. O tym jest ta książka.

Anna Jankowska, pedagożka, blog Tylko dla Mam

Podoba mi się, że wbrew obiegowej opinii książka po prostu nazywa fakty, bez zajmowania stanowiska i bez wartościowania. Aż do bólu – czasem chciałoby się napisać, że coś jest „złe”, a tu nie – całkowita bezstronność. Ale to dobrze, jest pole do rozmów. Lubię książki, które wymagają zaangażowania rodzica.

Ewa Popielarz, redakcja „To wszystko rodzina!”

Ksiązką, którą kojarzyłam od dawna i od dawna na nią polowałam. Niestety, była nie do zdobycia. (…) Dziecko dzięki niej przekonuje się, że każda rodzinna jest inna, ale każda wyjątkowa, uczy się tolerancji wobec innych. Bardzo polecam.

Wiola Wołoszyn, autorka serii „Jano i Wito”, blog matkawariatka.pl 

Różnimy się od siebie. Mamy inne charaktery, inny kolor oczu lub skóry. Różnią się również nasze rodziny. I to jest normalne i dobre! O tym jest właśnie ta książka. A przecież nasi mali ludzie za chwilę zetkną się z masą rówieśników, u których rodzina nie wygląda tak samo. Właśnie teraz zaczną się pytania, dlaczego koleżanka ZX nie ma mamy, dlaczego YX ma dwie rodziny, albo co to znaczy, że XZ ma przybranego brata. “To wszystko rodzina!” idealnie pasuje do powyższego zestawienia, jako pomoc w zrozumieniu różnorodności świata.

Kasia Gawkowska-Marciniak, blog Karmione Kulturą 

PATRONI „TO WSZYSTKO RODZINA!”

Autor: Alexandra Maxeiner

Ilustracje: Anke Kuhl

Tytuł oryginału: Alles Familie!

Wydanie: drugie

Data wydania: luty 2019

Okładka: twarda

Wymiary: 22 cm x 26,5 cm

Ilość stron: 32

Tłumaczenie: Katarzyna Weintraub

ISBN: 978-83-953321-0-4